شناسه خبر : 5678

سومین نشست هم‌اندیشی درباره نحوه مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد سلامت در بحران سیل کشور با حضور مدیرکل سازمان‌های مردم‌نهاد و خیّرین وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا ، در این نشست مصطفی جمالی به تشریح اقدامات «ستاد بحران سازمان‌های مردم‌نهاد سلامت» در زمینه بحران سیل در کشور پرداخت و ضمن ابراز نگرانی از شرایط بحرانی استان خوزستان و همدردی با تمامی آسیب‌دیدگان این حادثه ناگوار، خواستار تسریع روند کمک‌رسانی سازمان‌های مردم نهاد سلامت به سیل‌زدگان و بازسازی زیرساخت‌های تخریب شده با همکاری خیّرین شد.

همچنین در این نشست، سازمان‌های مردم ‌نهاد سلامت نیز گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای شناسایی بیماران تحت پوشش و نحوه خدمات‌رسانی را ارائه کردند.

احمد بختیاری دبیر سازمان مردم‌نهاد خانه نجات ایران و مسئول هماهنگی استقرار سازمان‌های مردم‌نهاد در مناطق سیل‌زده، به صورت مبسوط به وضعیت فعلی استان‌های دچار بحران و کمبودهای موجود، از جمله کمبود سرمایه اجتماعی و منابع مالی، اشاره کرد.

در ادامه این نشست نیز معاون مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌ها از اقدامات انجام شده در مناطق سیل‌زده از جمله رفع محدودیت عدم پذیرش دفترچه‌های بیمه درمانی بیماران در مناطق دیگر، تامین داروهای بیماران پیوندی و فاکتورهای خونی، ارائه طرح واحد سیار دندانپزشکی و دریافت خدمات درمانی اولیه تنها با ارائه کد ملی خبر داد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای