شناسه خبر : 5645

درحالی که بر اساس جدیدترین آمار ارائه‌شده، سیل و بارندگی‌های اخیر، تا به امروز ۶هزار و ۱۶۶ میلیارد تومان خسارت به کشاورزی وارد کرده است اما صندوق بیمه کشاورزی میزان برآورد خسارت بیمه‌گذاران را تا به امروز حدود ۳۰۰میلیارد تومان اعلام کرده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم ،درحالی که صندوق بیمه کشاورزی میزان خسارت سیل به بیمه‌گذاران را در بیش از ۱۶ استان کشور حدود ۳۰۰ میلیارد تومان برآورده کرده است که میزان خسارت واردشده به بخش کشاورزی ۶ هزار و ۱۶۶ میلیارد تومان است؛ یعنی کمتر از ۵ درصد از کل خسارات واردشده به بخش کشاورزی توسط صندوق بیمه کشاورزی (برای بیمه‌گذاران) جبران می‌شود.

سید محمد موسوی مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: براساس آخرین گزارش‌های رسیده به‌علت بارندگی‌ها و سیلاب‌های اخیر تا امروز (۱۷ فروردین ماه) در مجموع ۶ هزار و ۱۶۶ میلیارد تومان به بخش کشاورزی در ۱۶ استان خسارت وارد شده است.

وی افزود: سیل اخیر به ۴۶.۳ درصد بخش زراعی، ۱۲.۲ درصد بخش باغبانی، ۱۹ درصد بخش دام، طیور و آبزیان و ۲۲.۵ درصد بخش آب و خاک، امور زیربنایی و تأسیسات و شبکه‌های انتقال آب خسارت وارد کرده است.

وی ۸۰ درصد خسارت‌ها را مربوط به چهار استان دانست و اظهارداشت: بین ۱۶ استان سیل‌زده، بیشترین میزان خسارت‌های بخش کشاورزی مربوط به استان‌های گلستان، خوزستان، لرستان و مازندران است. این خسارت‌ها به ۸۷۲ هزار هکتار اراضی زراعی شامل محصولات گندم، جو، کلزا و برنج و ۱۰۸ هزار هکتار اراضی باغی مرکبات و سیاه‌ریشه وارد شده است.

رامین امینی مدیر روابط عمومی و بین‌الملل صندوق بیمه کشاورزی گفت که براساس برآوردهای انجام‌شده در بیش از ۱۶ استان درگیر سیل، تاکنون بیش از ۳ هزار میلیارد ریال خسارت به بیمه‌گذاران وارد شده است.

وی با بیان اینکه خسارت تنها به کشاورزانی پرداخت می‌شود که در این صندوق بیمه شده بودند، اظهار داشت: در ۱۶ استان کشور که بیشترین میزان درگیری با سیل را دارند ۷۱ هزار فقره پرونده خسارت تشکیل شده است.

 

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای