شناسه خبر : 5644

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران اعلام کرد: بر اساس هماهنگی انجام شده تا پایان هفته جاری ۸۰ درصد خسارات سیل اخیر توسط شرکت‌های بیمه‌ای استان مازندران پرداخت خواهد شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا ، حسن خیریانپور در جلسه شورای هماهنگی شرکت‌های بیمه استان مازندران که با حضور ۲۱ شرکت برگزار شد افزود: در سیل اخیر تا ۱۱ فروردین ماه تعداد یک هزار و ۱۰۰ واحد خسارت دیده در استان مازندران به شرکت‌های بیمه اعلام خسارت نمودند که میزان خسارت وارده به این واحدها حدود پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برآورد شده است. ‎

وی با اشاره به ابعاد خسارات ناشی از سیل اخیر در مازندران و ضرورت فرهنگ‌ سازی بیمه در میان اقشار مختلف مردم تصریح کرد: تا کنون خسارت ۲۰ درصد واحد‌های مسکونی آسیب دیده از سوی بیمه‌گزاران پرداخت شده است اما طبق هماهنگی‌هایی که با شرکت‌های بیمه‌ای استان داشتیم قول دادند تا پایان هفته جاری ۸۰ درصد خسارات را به مرحله پرداخت رسانده و گزارش آن را به استانداری اعلام نمایند.

حسن خیریانپور خطاب به مسئولان شرکت‌های بیمه استان تأکید کرد: با توجه به شرایط بحران و عمق خسارات ضرورت ایجاب می‌نماید در بررسی خسارات و انجام کارهای کارشناسی و تکمیل پرونده ها تسریع لازم معمول و با تسهیل امور در کوتاهترین زمان ممکن خسارات به بیمه گزاران پرداخت شود و استانداری نیز به صورت روزانه روند پرداخت‌ها را کنترل و گزارش گیری خواهد کرد.

گفتنی است که بارش‌های باران و برف که از روزهای واپسین سال ۹۷ در استان مازندران آغاز شد منجر به سیلاب‌های پیاپی و خسارت حدود ۱۳ هزار میلیاردی ریالی به کشاورزی ، زندگی و زیرساخت‌های استان شد.

سیلاب به بیش از ۷ هزارواحد مسکونی استان خسارت وارد کرد که بیش از ۶۰۰ واحد آن به صورت کامل تخریب شدند.

همچنین بیشترین آسیب به بخش کشاورزی وارد شد که بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان خسارت دید.

 

 

 

 

 

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای