شناسه خبر : 5634

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت :

معاون بیمه و خدمات سلامت ، سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بیماران مناطق سیل‌زده با ارائه کد ملی بصورت رایگان در مراکز درمانی بستری و تحت درمان قرار می‌گیرند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا ، سید مرتضی ادیانی بیان کرد: خرید خدمت بیمه سلامت از طریق دفترچه درمانی انجام می‌شود، اما به دلیل شرایط مناطق سیل‌زده بستری بیماران با ارائه کد ملی انجام می شود.

وی افزود: در مراکز درمانی سرپایی نیز با ذکر کد ملی برای افراد سیل‌زده دفترچه درمانی صادر می‌شود.

ادیانی عنوان کرد: داروها به ویژه داروهای بیماران خاص نیز از طریق پشت نویسی نسخه بیماران برای سیل‌زدگان قابل دریافت است.

وی یادآور شد: حوادث غیر مترقبه در تعهد بیمه‌های پایه نیست اما در این مناطق سیل‌زده تلاش می‌شود خدمات قابل توجهی به مناطق سیل‌زده ارائه شود.

در اثر سیل 12 فروردین در لرستان رودخانه‌های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروک درود نیز سرریز کرد ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترک کنند.

اکنون برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل‌های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخته و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چکنی راه دسترسی ندارند.

همچنین طاهر موهبتی مدیرعامل بیمه سلامت ایران ، در خصوص نحوه ارائه خدمات بیمه سلامت به هموطنانی که بر اثر سیل دفترچه بیمه‌شان مفقود شده است، توضیح داد: بیمه سلامت تصمیم گرفت تا به افرادی که دفترچه بیمه‌شان به صورت ناخواسته و بر اثر حوادث جوی مفقود شده است با ارائه کد ملی خدمات درمانی را به این افراد ارائه دهد.

وی افزود: ساکنان این مناطق که دفترچه بیمه‌شان مفقود شده می‌توانند با کد ملی خدمات موردنظر را دریافت کنند. همچنین از آنجا که بر اساس قانون افراد برای صدور دفترچه المثنی باید یک ماه در انتظار بمانند مقرر شد تا برای این افراد دفترچه بیمه به صورت فوری و بدون هیچ گونه هزینه‌ای صادر شود.

 موهبتی تصریح کرد: توجه داشته باشید که بر اساس قوانین ارائه خدمات بیمه به سیل‌زدگان به صورت قبل ارائه می‌شود و بیمه سلامت ۹۰ درصد هزینه‌ها را پرداخت و فرد بیمار ۱۰ درصد هزینه‌ها را می‌پردازد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای