شناسه خبر : 5623

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر آذربایجان غربی گفت: ۸۵ هزار و ۹۸۶ خانوار این استان تحت پوشش این صندوق قرار دارند و از مزایای بازنشستگی، ازکارافتادگی و مستمری آن بهره مند شده‌اند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا ، یونس معزز بیان کرد : ۲ هزار و ۶۹۰ خانوار از ساکنان مناطق روستایی و عشایری نیز از مزیت‌های بازنشستگی و کارافتادگی این بیمه برخوردار هستند.

وی ادامه داد: ۱۴۴ هزار خانوار فاقد بیمه در آذربایجان غربی شناسایی شده است و تحت پوشش قرار دادن این تعداد در طول مدت سه سال آتی در اولویت صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قرار دارد.

وی اعلام کرد: جلوگیری از مهاجرت روستاییان، کاهش اختلاف طبقاتی، تامین امنیت اجتماعی و توزیع عادلانه درآمد از مهمترین اهداف صندوق بیمه اجتماعی است.

وی اضافه کرد: ۱۰۳ کارگزاری فعال بیمه‌ای در سطح استان فعال است و هر فرد می‌تواند با مراجعه به این دفاتر و با پرداخت مبالغی بین ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال تا ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال به صورت سالانه خود را بیمه کند.

وی بیان کرد: روستاییانی که توانایی پرداخت این حق بیمه را ندارند می‌توانند حق بیمه خود را به صورت اقساطی در ۲ قسط پرداخت کنند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر آذربایجان غربی گفت: روستاییان ساکن شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر با پرداخت ۱۵ سال حق بیمه و در سن بعد از ۶۵ سالگی، بازنشسته محسوب می‌شوند و هرماه مستمری می‌گیرند.

معزز بیان کرد: مشاغل ۲۰ گانه بخش‌های مختلف کشاورزی با تایید اداره کل جهاد کشاورزی یا نظام صنفی کشاورزی محل سکونت به عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان درمی‌آیند.

وی ادامه داد: مشاغل زیربخش دامپزشکی، مکانیزاسیون، صنایع تبدیلی و تکمیلی، امور دام، منابع طبیعی و تولیدات گیاهی از جمله مشاغلی هستند که می‌توانند از خدمات صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه همه اقشار جامعه نیازمند بیمه اجتماعی هستند، اضافه کرد: اقشار آسیب پذیری چون روستاییان و کشاورزان از اولویت و ضرورت بیشتری برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه برخوردار هستند.

 

 

 

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای