شناسه خبر : 5602

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی با اشاره به اینکه یک میلیون و ۹۸۴ هزار و ۸۵۳ نفر از جمعیت سه میلیون و ۲۶۵ هزار نفری این استان با ۶۱ درصد پوشش از خدمات بیمه سلامت استفاده می کنند، گفت: تمامی افراد می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد بیمه سلامت و با پرداخت ۱۰ هزار ریال صاحب دفترچه بیمه شوند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا ، نادر نانبخش افزود: یک میلیون و ۷۲۷ هزار و ۸۹۷ نفر در صندوق بیمه روستایی و عشایری و همگانی، ۱۹۱ هزار و ۷۵۰ نفر در صندوق بیمه کارکنان دولت، ۲۷ هزار و ۳۸۲ نفر در صندوق بیمه ایرانیان و ۳۷ هزار و ۸۲۴ نفر در صندوق بیمه سایر اقشار عضو هستند.

وی با تاکید بر اینکه آذربایجان غربی رتبه سوم کشوری را در بخش پوشش بیمه همگانی در اختیار دارد، بیان کرد: ارائه خدمات بیمه‌ای این صندوق ها با همکاری ۵۹ دفتر پیشخوان و نمایندگی خدمات بیمه‌ای صورت می‌گیرد.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی ادامه داد: در زمان حاضر یک هزار و ۲۶۰ پزشک و موسسه طرف قرارداد اداره نظارت و ارزشیابی اداره کل بیمه سلامت استان هستند.

وی در تشریح بخش دیگری از خدمات بیمه سلامت ادامه داد: پنج گروه از بیماران خاص شامل بیماران کلیوی، تالاسمی، هموفیلی، ام اس و پیوند کلیه با ۲ هزار و ۹۸۴ نفر جمعیت تحت پوشش این بیمه هستند.

وی افزود: بیماران خاص برای هزینه‌های درمان و بستری هیچگونه هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند و ۱۰۰ درصد هزینه توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

  

ارسال نظر

خدمات بیمه ای