شناسه خبر : 5597

رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به خسارت های زیاد ناشی از سیل استان مازندران و گلستان از تشکیل پرونده بیمه برای ۱۰ هزار واحد مسکونی در استان گلستان خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایبنا ، غلامرضا سلیمانی امیری از تلاش و اهتمام بیمه مرکزی برای جبران هرچه سریع‌تر خسارات سیل زدگان خبر داد و اظهار داشت: از همان ساعات اولیه وقوع سیل، گروه‌های بیمه در مناطق سیل زده مستقر شده و هم اکنون بخشی از خسارات پرداخت و مابقی نیز در حال پرداخت است.

وی با اشاره به  سیل استان گلستان و شرق مازندران که خسارت‌های زیادی در بخش های مختلف از جمله مسکن، خودرو و لوازم خانگی وارد کرد، افزود: خوشبختانه بسیاری از شهرهای استان گلستان بیمه سیل و زلزله بودند و در حال حاضر با ارزیابی که از میزان خسارت‌ها داشته ایم نزدیک ۱۰ هزار واحد مسکونی که بیمه بوده‌اند تشکیل پرونده شده است و به آن تعهد داریم.

رییس شورای عالی بیمه خاطرنشان کرد: بخشی از این تعهدات پرداخت شده است و بخشی دیگر نیز در حال پرداخت است. همچنین در شرق استان مازندران نیز حدود یک هزار پرونده برای سیل زدگان تشکیل شده است که بخشی از آن پرداخت شده و مابقی نیز با توجه به میزان خسارت پرداخت می شود.

وی با اشاره به اهمیت توسعه صنعت بیمه برای جبران حوادث، تشکیل صندوق بیمه حوادث طبیعی را یکی از مهمترین ضرورت‌ها عنوان کرد و گفت: این صندوق در اکثر کشورهای جهان تشکیل شده است که بخشی از آن از طریق دولت و بخشی دیگر از سوی مردم پرداخت می‌شود که در آینده اگر شاهد حوادثی این چنینی بودیم بتوانیم خسارت‌ها را پرداخت کنیم.

به گفته رییس کل بیمه مرکزی، لایحه تشکیل این صندوق در دولت در حال بررسی است و بعد از نهایی شدن به مجلس تقدیم می‌شود و تصویب آن  نگرانی مردم در چنین شرایطی را به حداقل می رساند.

سلیمانی با بیان اینکه در حال حاضر به دلیل نهایی نشدن پرونده‌ها برآوردی از میزان خسارت ها وجود ندارد اظهار کرد: در رابطه با پرونده‌های خودرو کار مشکل نیست، اما در خصوص منازل مسکونی پیچیده است.

رییس کل بیمه مرکزی با تاکید بر تلاش دولت و بیمه مرکزی برای تسریع در رسیدگی به پرونده خسارت دیدگان ناشی از سیل تصریح کرد: از زمان وقوع سیل در استان گلستان و مازندران، بلافاصله گروه‌های شرکت بیمه در مناطق زلزله زده مستقر شدند و پرونده های خسارت را تهیه و ارزیابی کردند و دستور دادیم تا بلافاصله این مبالغ پرداخت شود تا بخشی از آلام و مشکلات مردم حل شود.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای