شناسه خبر : 5523

رئیس اتحادیه حمل و نقل درون شهری اعلام کرد:تاکنون راهکاری مناسب برای بیمه کردن اثاث و بار منازل در جریان حمل و نقل درون شهری پیدا نشده است.

چابک آنلاین _ بهاره تاجرباشی ، حسین زندی در گفت و گو با چابک آنلاین برآورد کرد که مدت زمان حمل و نقل شهری برای  جابجایی اثاث بین  ۳  تا  ۴ ساعت طول می‌کشد ، بنابراین  برای بازرسی اقلام درون کارتن‌ها توسط ماموران بیمه به زمان زیادی نیاز است که در هر بار بین ۳۰  تا۵۰ کارتن اثاث وجود دارد بنابراین مامور بیمه نمی‌تواند تک تک کارتن‌ها را بازدید کند.

وی، بیمه کردن کالا در حمل و نقل درون شهری را برای صاحب بار فاقد صرفه دانست زیرا بازدید کارتن‌ها توسط مامور بیمه در زمان بسته بندی و بازکردن کالا‌ها ساعت‌ها زمان می‌برد به همین دلیل در چند سال گذشته نتوانستیم اثاث منازل را در حمل و نقل درون شهری بیمه کنیم.

رئیس اتحادیه حمل و نقل درون شهری بیان کرد: مامور بیمه نمی‌داند در داخل کارتن‌ها چه اقلامی موجود است و در هنگام تخلیه چه چیزی شکسته شده است مثلا یک جنس عتیقه در داخل کارتن هست یا نیست؟ و تمام این مسائل باعث شده است بیمه در حمل و نقل شهری کارایی نداشته باشد و در این چند سال نتوانستیم راهکاری برای این مسئله پیدا کنیم.

زندی افزود: درحال حاضر فقط یخچال و پیانو واثاث بزرگ را می‌توان بیمه کرد که درصد صدمه دیدن آنها هم کم بوده و بیشترین درصد آسیب دیدن اقلام مربوط به اقلام چینی در حین اثاث کشی است.

 

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای