شناسه خبر : 5508

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت :

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه بیش از ۵۵ درصد اعتبار اختصاص یافته به بخش دولتی را از اختصاص ۵۰۰ میلیون یورو به حساب خاصی برای دانشگاه‌ها واریز کردیم، گفت: اینکه دانشگاه‌ها مطالبات شرکت‌های دارویی را نداده‌اند، نظارت آن بر عهده ما نیست.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس ، طاهر موهبتی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران ، در ارتباط با حواشی ایجاد شده در مورد اختصاص ۵۰۰ میلیون یورو به حساب این سازمان برای پرداخت بدهی‌ها اظهار داشت: در حال حاضر حواشی و مباحث مطرح شده در ارتباط با دانشگاه‌های علوم پزشکی است و ارتباطی با ما ندارد که ۴ هزار و ۴۱۳ میلیارد تومان دریافت کردیم که هزار و ۱۳۲ میلیارد آن به بخش  خصوصی و ۳ هزار و ۲۷۹ میلیارد تومان آن به بخش خصوصی اختصاص یافت.

وی افزود: در مورد بخش خصوصی با مبلغ دریافت شده کل بدهی داروخانه‌ها در این بخش برای سال ۹۶ پرداخت و بدهی سال ۹۷ به مهر و شهریور رسید.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: برابر با توافق وزارت بهداشت از ۳ هزار و ۲۷۹ میلیارد تومان، حدود هزار و ۷۹۰ میلیارد تومان به حساب خاص واریز کردیم که دانشگاه‌ها بدهی بخش دارویی و تجهیزات مصرفی را بپردازند و این بیش از ۵۵ درصد اعتبار بخش دولتی است.

موهبتی خاطرنشان کرد:‌ در حال حاضر عده‌ای معترضند که دانشگاه‌ها پول و اعتبار اختصاص یافته را که ما به آنها واریز کرده‌ایم به شرکت‌های دارویی ندادند که البته وزارت بهداشت در این زمینه باید کنترل داشته باشد و ما نمی‌توانیم هیچ نظارتی داشته باشیم چرا که آن را به حساب خصوصی واریز کردیم.

وی بیان داشت: برخی می‌گویند مصوبه رهبری برای ۵۰۰ میلیون یورو تنها برای دارو است در حالی که این چنین نیست و آن را با مصوبه دیگر ممکن اشتباه گرفته باشند و در واقع این مبلغ برای پرداخت بدهی‌ها در بخش دارو، تجهیزات پزشکی تولید داخل و سایر بدهی‌های خدمات درمانی در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت افزود: اینکه دانشگاه‌ها این مبلغ را به شرکت‌های دارویی واریز کرده‌اند یا خیر نظارت آن دست ما نیست و ما نیز اطلاعی نداریم.

 

 

 

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای