شناسه خبر : 5499

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران با اشاره به اینکه ۱۱ هزار بیمار خاص تحت پوشش این اداره کل هستند، گفت: از این تعداد حدود ۴ هزار بیمار دیالیزی از طریق مراکز دیالیز طرف قرارداد خدمات لازم را دریافت می‌کنند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا ، کوروش فرزین با اشاره به اینکه حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بیمه شده در استان تهران تحت پوشش این اداره کل هستند، بیان کرد: حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار بیمه شده در بیمه سلامت همگانی به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفته و حق بیمه‌ای پرداخت نمی‌کنند. همچنین حدود یک میلیون نفر از بیمه‌شدگان در صندوق کارکنان دولت هستند که حق بیمه پرداخت کرده و حدود ۴۰۰ هزار نفر از بیمه شدگان روستایی هستند که حق بیمه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

وی به ۳۵ هزار پرونده بستری به طور متوسط در سطح استان تهران اشاره کرد و گفت: حدود ۱۰۳بیمارستان در سطح استان تهران طرف قرارداد با سازمان هستند که از این تعداد ۵۳ بیمارستان دانشگاهی و حدود ۵۰ بیمارستان خصوصی و غیر دولتی دانشگاهی است. همچنین ۵۶ بیمارستان خصوصی غیر طرف قرارداد در استان تهران وجود دارد.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران افزود: از میان بیمه‌شدگان سازمان تنها در بیمه‌شدگان روستایی سیستم پزشک خانواده و نظام ارجاع اجرا می‌شود. پنج گروه از بیماران خاص خدمات دارویی و درمانی مرتبط با بیماری خود را به صورت رایگان و یا با فرانشیز کاهش یافته دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: در استان تهران ۱۱ هزار بیمار خاص تحت پوشش این اداره کل هستند که از این تعداد حدود ۴ هزار بیمار دیالیزی از طریق مراکز دیالیز طرف قرارداد خدمات لازم را دریافت می‌کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: از حدود سه سال پیش اتباع خارجی در دو گروه آسیب‌پذیر و غیر آسیب‌پذیر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند. سرانه بیماران خاص از آنجایی که جزو گروه آسیب‌پذیر هستند، به طور کامل از طریق وزارت کشور پرداخت شده و گروه غیرآسیب‌پذیر سرانه کامل را مشخصا با رعایت بعد خانوار پرداخت می‌کنند.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای