شناسه خبر : 5482

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از شناخت فرهنگ و شرایط خاص زندگی روستاییان در سفرهای نوروزی توسط مسافران خبر داد و گفت: ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار روستایی در برابر مخاطرات بیمه می‌شوند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس ، سعیدرضا جندقیان معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ، بیان کرد: به دهیاران اعلام شده در طول مسیر و ورودی‌ برخی روستاها، نوروزخانه و ایستگاه‌هایی را در کنار بازارچه‌های محلی و سنتی ایجاد کنند تا مردم بتوانند در کنار بهره‌گیری از طبیعت، در جریان ظرفیت‌های فرهنگی گوناگون و همچنین وضعیت اجتماعی و اقتصادی موجود در مناطق مختلف کشور نیز قرار گیرند.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در ادامه اظهار داشت: اقدامات انجام شده در روستاها سبب ایجاد گردش مالی برای روستاها و همچنین جاذبه‌ای برای مردم عزیز کشور است.

جندقیان همچنین ضمن اشاره به تأکید قانون‌گذار بر خودکفایی نهاد دهیاری و ضرورت ایجاد منابع درآمدی پایدار برای دهیاری‌ها افزود: در حال حاضر بخش عمده‌ای از منابع در اختیار دهیاری از محل اعتبارات قانون مالیات بر ارزش افزوده است که به صورت ملی یا استانی بین دهیاری ها توزیع می شود.

وی تأکید کرد: بر اساس آیین‌نامه مالی دهیاریها، حداقل ۶۰ درصد از اعتبارات دهیاریها می‌بایست در راستای اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی و مابقی برای  امور جاری دهیاری‌ها هزینه شود.

جندقیان در ادامه با اشاره به مخاطرات طبیعی علی‌الخصوص سیل‌های متعدد که امسال بیش از گذشته کشور عزیزمان و به ویژه روستاییان را که به مراتب آسیب پذیرتر هستند، به خود درگیر کرد، گفت: یکی از مظاهر توسعه یافتگی در هر جامعه‌ای وجود بیمه و بیمه‌گری با تعهد مناسب است. بی‌شک در راستای تأمین امنیت خانواده‌های روستایی می‌بایست برای ترویج فرهنگ بیمه در مناطق روستایی برنامه ریزی و اهتمام جدی داشته باشیم؛ به گونه ای که پس از وقوع مخاطرات طبیعی یا غیر طبیعی شرکت های بیمه ای خدمات لازم را به روستائیان ارائه کنند و دولت دغدغه کمتری را داشته باشد.

جندقیان همچنین اظهار داشت: در راستای بیمه حوادث حدود ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار روستایی نیز اقدامات دیگری در سطح ملی و استانی در حال انجام است که انشاءالله پس از حصول نتیجه به اطلاع مردم شریف و نجیب روستایی خواهد رسید.

 

 
 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای