شناسه خبر : 5427

رضا جعفری تولید حق بیمه ۳۰۰۰ میلیارد تومانی در دوره مالی جاری تا کنون و رشد بالغ بر۵۰ درصدی فروش نسبت به سال گذشته در نیمه دوم سال جاری را از جمله عملکرد مثبت بیمه دانا عنوان و آن را نتیجه ظهور ایده‌های نو‌آورانه مدیریت جدید ، کار تیمی و روحیه کار جمعی دانست.

به گزارش چابک آنلاین ،مجمع بیمه دانا که با هدف تصویب اساسنامه جدید شرکت با حضور سهامداران حقیقی و حقوقی ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه برگزار خواهد شد ، اساسنامه جدید شرکت برای اصلاح و تصویب نهائی مورد بررسی قرار می‌گیرد .

رضا جعفری ، رئیس هیات مدیره بیمه دانا ، تشکیل کمیته های حسابرسی ، کنترل داخلی ، مدیریت ریسک و جبران خدمات کارکنان و تطبیق مقررات را از مهمترین ویژگی‌های اساسنامه جدید عنوان کرد و اظهار داشت : حضور اعضای هیات مدیره به عنوان روسای این کمیته ها موجب می‌شود تصمیم گیری درخصوص مسائل اصلی شرکت تسهیل شده و واحد های اجرایی با اهتمام بیشتر و با پشتوانه خرد جمعی بالاترین رکن حاکمیت شرکتی می‌تواند امور اجرایی شرکت را به پیش ببرد.

وی با اشاره به وضعیت حاکم بر بازار بیمه و متغیرهای تأثیر گذار بر نهادهای مالی افزود : صنعت بیمه به عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصادی می‌تواند محرک سایر کسب و کارهای فعال در کشور شود ، لذا بررسی وضعیت میزان انحصار و رقابت موجود در صنعت بیمه ، بررسی وضعیت بهره وری و سود‌آوری ، رقابت پذیری و ارائه نظر سنجی‌های لازم برای نیل به وضعیت مطلوب در صنعت بیمه از اهمیت خاصی برخوردار است و به نظر می‌رسد مدیران ارشد شرکت بیمه دانا برای پیشبرد اهداف استراتژیک نیاز به ابزارهایی دارند که اساسنامه جدید می‌تواند بخشی از آن را تأمین کند .

رئیس هیأت مدیره بیمه دانا تشکیل هیات عامل مرکب از مدیرعامل ، قائم مقام و معاونان مدیرعامل را از دیگر ویژگی‌های اساسنامه جدید برشمرد و اظهار داشت :اعضای هیات عامل طبق اساسنامه جدید توسط هیات مدیره تشکیل و صلاحیت حرفه‌ای آنها نیز طبق شرایط و ضوابط نهاد ناظر بر صنعت بیمه تأیید می‌شود .

وی اضافه کرد : بر این اساس برای تسهیل در امور شرکت و تسریع در روند خدمت رسانی به بیمه گذاران و افزایش توانمندی‌های بیمه‌ای ، تمام یا بخشی از تکالیف هیات مدیره به مدیرعامل و هیات عامل قابل تفویض خواهد بود  .

دکتر جعفری ، تولید حق بیمه ۳۰۰۰ میلیارد تومانی در دوره مالی جاری تا کنون و رشد بالغ بر ۵۰ درصدی فروش نسبت به سال گذشته در نیمه دوم سال جاری را از جمله عملکرد مثبت بیمه دانا عنوان و آن را نتیجه ظهور ایده‌های نو‌آورانه مدیریت جدید  ، کار تیمی و روحیه کار جمعی دانست و اظهار امیدواری کرد تا پایان سال جاری شاهد استمرار این روند و تقویت بیشتر شاخص‌های عملکردی در این شرکت باشیم .

وی پرهیز مدیران فنی شرکت از ورود به بازار رقابتی ناسالم و جلوگیری از ظهور پدیده دامپینگ و اجتناب از هرگونه ارائه نرخ غیرحرفه‌ای و غیر کارشناسی را ستود و به بیمه گذاران و صاحبان سرمایه نیز توصیه کرد که سرمایه‌های خود را تحت پوشش شرکت‌هایی که نرخ‌های غیر فنی و غیر کارشناسی و یا خارج از ضوابط نهاد ناظر بیمه ارائه می‌دهند قرار ندهند زیرا این دسته از شرکتها هنگام بروز خسارت توانایی پرداخت خسارت را نخواهند داشت و مشکلاتی را برای صاحبان سرمایه ممکن است ایجاد نمایند .

 

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای