شناسه خبر : 5423

مدیر کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت : در حال حاضر بیش از ٨٩ هزار نفر از اتباع خارجی تحت پوشش بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی هستند که از این جمعیت، ٤٥ هزار نفر بیمه اصلی و مابقی افراد تبعی هستد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از میزان ، در ابتدای این نشست که رؤسا، مسئولین واحد نامنویسی، بازرسی و بیمه شدگان شعب تأمین اجتماعی مشهد در آن حضور داشتند، مهندس نظام، مدیر کل تأمین اجتماعی خراسان رضوی به ارائه گزارشی در خصوص اقدامات صورت گرفته در جهت بیمه اتباع خارجی در استان پرداخت و گفت: با توجه به مرزی بودن استان خراسان رضوی، شاهد حضور بسیار زیادی از اتباع خارجی هستیم که بسیاری از این افراد اشتغال داشته و با اقدامات اطلاع رسانی و تعاملی با مراجع مختلف توانسته‌ایم، نسبت به تحت پوشش قرار دادن بسیاری از این افراد عملکرد قابل قبولی داشته باشیم.

در ادامه احمدرضا خزاعی مدیر کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی به عنوان بزرگترین نهاد بیمه‌ای کشور که قریب به ٣ میلیون و ٧٠٠ هزار نفر مستمری بگیر و ١٣ میلیون نفر بیمه پرداز اصلی را تحت پوشش دارد و بیش از ٤٣ میلیون نفر در کشور تحت پوشش آن هستند، در حوزه اتباع خارجی بسیار پیگیر و دغدغه‌مند عمل کرده و نگاه ویژه‌ای به آن دارد.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ٨٩ هزار نفر از اتباع خارجی تحت پوشش بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی هستند که از این جمعیت، ٤٥ هزار نفر بیمه اصلی و مابقی افراد تبعی هستد. تعداد بیمه شدگان خارجی در خراسان رضوی نیز ٣١٤٥ نفر است که نسبت به سال قبل ٢٦درصد رشد داشته است.

مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه در مناطق و سرزمین‌های اصلی محدودیتی برای بیمه افراد نداریم و قانون کار و حمایت آن جاری است، خاطرنشان کرد: در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، ماده ٤٦ مقررات نیروی انسانی، بیمه و تامین اجتماعی، مناطق آزاد را مکلف کرده است که رأساً یا با مشارکت سازمان تامین اجتماعی صندوق یا صندوق‌هایی را به منظور ارائه خدمات بیمه‌ای و درمانی اعم از غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری، از کارافتادگی کلی و جزئی، مستمری بازنشستگی و فوت و سایر موارد به آنان ارایه بدهند.


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای