شناسه خبر : 5405

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از تایید پرونده ۱۳۳ نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان توسط صندوق اعبتاری هنر خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس ، جلال قلعه‌شاخانی در جلسه کارگروه صندوق اعتباری هنر این اداره‌ کل اظهار کرد: ۱۳۳ پرونده از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان توسط صندوق اعتباری هنر در اسفند ماه جاری تایید شده است.

وی بیان کرد: در روزهای اخیر ۶۹ معرفی نامه این هنرمندان برای برخوردی از بیمه تامین اجتماعی به سازمان تامین اجتماعی استان ارسال شد و این تعداد هنرمند کردستانی به جمع بیمه شدگان تامین اجتماعی پیوستند.

وی بیان کرد: براساس توافق میان سازمان تامین‌اجتماعی و وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی،  هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران واجد شرایط پس از عضویت در صندوق اعتباری هنر و دریافت و ارائه معرفی ‌نامه از این صندوق از مزایای بیمه تأمین‌اجتماعی برخوردار می‌شوند.

قلعه شاخانی با اشاره به وضعیت سایر پرونده‌های تایید شده خاطرنشان کرد: ۶۴ پرونده دیگر نیز تا پایان فروردین ۹۸ برای برخورداری از مزایای بیمه تأمین‌اجتماعی به مرکز استان عودت داده می‌شود و  پرونده‌ها به محض دریافت این معرفی نامه‌ها در اختیار هنرمندان و اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به تفکیک شهرستانی این تعداد از بیمه شدگان گفت: ۳۰ نفر از این تعداد مربوط به شهرستان سنندج و مابقی نیز مربوط به هنرمندان دیگر شهرستان‌های تابعه استان است.

وی با بیان اینکه نماینده صندوق هنرمندان در استان کردستان آمادگی دارد که افراد واجد شرایط را تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دهد، اضافه کرد: هنرمندانی که فاقد بیمه هستند می‌توانند با در داشتن مدارک لازم به نماینده صندوق اعتباری هنر واقع در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مراجعه کنند.

 

 

 

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای