شناسه خبر : 5390

عضو هیئت‌مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به اینکه اکنون منابع مالی صندوق ضمانت صادرات ایران ۳ هزار میلیارد تومان است گفت : پوشش‌های بیمه‌ای این صندوق برای صادرکنندگان امسال به دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار رسید .

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، عضو هیئت‌مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران در جمع صادرکنندگان گفت: به‌زودی با معرفی شرکتی از سازمان صمت هرمزگان کارگزاری آن در بندرعباس ایجاد می‌شود تا خدمات این صندوق با سهولت بیشتر در اختیار صادرکنندگان قرار گیرد.

سید آرش شهرآئینی افزود: ارائه پوشش بیمه‌ای برای کالاهای صادراتی، اعطای تسهیلات، معرفی به بانک‌های عامل و اعتبارسنجی صادرکنندگان از خدمات این صندوق در کشور است.

عضو هیئت‌مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به اینکه اکنون منابع مالی صندوق ضمانت صادرات ایران ۳ هزار میلیارد تومان است، اضافه کرد: پوشش‌های بیمه‌ای این صندوق برای صادرکنندگان امسال به دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار رسید که این میزان ۷۰ درصد بیشتر از پارسال است.

شهرآئینی علت این افزایش را رفع خطرپذیری صادرکنندگان از صادرات کالاهای خود در شرایط تحریم اعلام کرد.

وی عنوان کرد: برنامه‌ریزی می‌شود با همکاری بیشتر با صادرکنندگان هرمزگانی میزان صادرات از این استان در سال آینده بیشتر شود.

عضو هیئت‌مدیره صندوق ضمانت از صادرات ایران در پایان با اشاره به اینکه اکنون بیش از ۱۰ هزار صادرکننده در کشور فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: صندوق ضمانت از صادرات ایران فعالیت خود را از سال ۵۲ در کشور آغاز کرد و در ۱۰ سال گذشته ۱۶ میلیارد دلار از کالاهای صادراتی را زیر پوشش بیمه‌ای خود قرار داده است.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای