شناسه خبر : 5318

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه دولت به تعهداتش به تامین اجتماعی در قبال قالی بافان پایبند نیست،گفت: قطع بیمه قالی بافان به بهانه دیرکرد در پرداخت حق عضویت متوقف شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خانه ملت ،سید ناصر موسوی لارگانی درباره وضعیت بیمه قالیبافان در صنعت نساجی ، گفت: قطع بیمه بسیاری از قالیبافان به بهانه‌های واهی از جمله عدم پرداخت به موقع حق عضویت به هیچ وجه منطقی نیست زیرا قالی بافان با  این شرایط هیچ گونه آینده شغلی نخواهد داشت.

 نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه با پایین ترین سرمایه گذاری در  توسعه  فرش دستباف  می‌توان برای بسیاری از افراد اشتغال‌زایی کرد، تصریح کرد: قالیبافان نیازمند بیمه فراگیر و جامع هستند تا از  آینده کاری‌شان پس از بازنشستگی آسوده خاطر باشند اما متاسفانه هم اکنون  قالی بافان  بدون بیمه  در انتظار آینده‌ای بدون پشتوانه هستند.

وی با بیان اینکه صنعت فرش یکی از صنایع مولد و ارزآور برای کشور تلقی می‌شود،افزود: قالیبافان نیازمند بیمه  فراگیر هستند تا از آینده کاری شان پس از بازنشستگی آسوده خاطر باشند.

 موسوی لارگانی  افزود: متاسفانه به بهانه‌های واهی بیمه بسیاری از قالیبافان توسط دولت قطع شده است و این امر به هیچ وجه عدالت محور نیست که بیمه  قالیبافان که مدت‌های مدیدی حق عضویت  بیمه را پرداخت کرده اند، قطع شود.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مشکل بیمه قالیبافان باید حل شود، یادآور شد :نباید هنرمندان  قالیباف که هنر ایرانی را به تصویر می‌کشند، بدون حمایت‌های ویژه  از جنس بیمه در  چنین شرایط اقتصادی رها شود بنابراین دولت نیز موظف است که به تعهدات خود به سازمان تامین اجتماعی پایبند باشد.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای