شناسه خبر : 5278

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه رنج مضاعف بیماری بربیماران با عدم کارایی دفترچه درمانی متوقف شود،گفت: برخی از بیمارستان‌ها دفترچه درمانی را به رسمیت نمی‌شناسند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از خانه ملت ،علی ابراهیمی درباره  وضعیت بیمارستان‌ها در کشور ،گفت: به رسمیت نشناختن دفترچه درمانی توسط  برخی بیمارستان‌ها هشدار جدی  برای  حوزه بهداشت درمان و سلامت تلقی می‌شود زیرا در این میان بیماران بیش از  همگان متضرر می‌شوند.

 نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  محدودیت منابع مالی برهانی برای عدم خدمات درمانی  مناسب  به مردم بویژه دهکهای کم درآمد  جامعه نیست تصریح کرد: به رسمیت نشناختن دفترچه درمانی بیماران در برخی از مراکز درمانی به شدت به ضرر اقشار کم درآمد جامعه است.

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه رنج مضاعف بیماری بر بیماران با عدم کارایی دفترچه‌های درمانی متوقف شود افزود: بسیاری از  بیماران برای طی پروسه درمان با مشکلات اساسی  روبرو هستند.

 وی ادامه داد :کاهش خدمات درمانی در بیمارستان‌های دولتی بطور مستقیم، کاهش سرانه سلامت اقشار کم درآمد  را در پی دارد زیرا اقتصاد دهک‌های کم درآمد جامعه توان تحمل هزینه‌های درمان در بخش خصوصی را ندارند.

 عضو  فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با بیان اینکه مشکل تامین هزینه‌های بیمارستان‌های کشور جدی است یادآور شد: بسیاری از مراکز درمانی، دفترچه‌های درمانی را  به رسمیت نمی‌شناسند زیرا بحران بدهکاری میان بیمه‌ها و بیمارستان هم اکنون پابرجا است و این پابرجای به ضرر بیماران  تمام خواهد شد.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای