شناسه خبر : 5267

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف :

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف از تصویب ۱,۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بیمه قالیبافان در سال آینده خبرداد و تخصیص این اعتبار را گام بزرگی در حفظ امنیت شغلی قالیبافان و جلوگیری از ریزش بافندگان فرش دانست.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا ، عبداله بهرامی اظهار کرد: کمیسیون تلفیق مجلس با پیگیری‌های بسیار مرکز ملی فرش ۱,۹۰۰ میلیارد تومان بودجه برای بیمه قالیبافان و بافندگان فرش در سال آینده اختصاص دادند که خبر بسیار خوشی برای بافندگان فرش به شمار می‌رود و در امنیت شغلی بافندگان و بهره‌مندی از مزایای بیمه تأثیر بسزایی دارد.

وی ادامه داد: تا سال ۱۳۹۲ جمعاً ۴۷۰ هزار بافنده در کشور بیمه شدند ولی از این سال به بعد به دلیل نبود بودجه و عدم تأمین منابع مالی، بیمه قالیبافان قطع شد چون دولت باید ۲۰ درصد سهم بیمه خود را می‌پرداخت به همین دلیل هر سال با ریزش ۵۰ هزار نفری قالیبافان روبه‌رو بودیم ولی خوشبختانه با تصویب نمایندگان مجلس در بودجه سال ۹۸، مبلغ ۱,۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بیمه قالیبافان اختصاص یافته که در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار خواهد گرفت.

به گفته بهرامی این مبلغ در کلیات بودجه به تصویب رسیده است و رقم آن نسبت به سال گذشته که ۱,۲۰۰ میلیارد تومان بود، افزایش یافته است.

وی افزود: برخی مشکلات و تحریم‌هایی که از مهر ماه آغاز شد به صادرات فرش دستباف ایران لطمه زد و همین امر موجب شد تا بحث بیمه و امنیت شغلی به یکی از دغدغه‌های جدی قالیبافان تبدیل شود که با تصویب مجلس این دغدغه برای سال آینده تا حد زیادی برطرف شد.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای