شناسه خبر : 5215

گروهی از جوانان صاحب اندیشه در قالب استارتاپی در مجتمع خدمات فناوری دانشگاه صنعتی شریف محصولی را تولید کرده‌اند که داخل خودرو قرار می‌گیرد و با اتصال به اینترنت اطلاعات خودرو را به سرور منتقل می‌کند؛ این ایده ضریب نفوذ بیمه بدنه خودرو را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که شرکت‌های بیمه سرمایه بیشتری را جذب کنند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا ، گروهی از جوانان صاحب اندیشه در قالب استارت آپی در مجتمع خدمات فناوری دانشگاه صنعتی شریف دور هم جمع شده‌اند تا امنیت خودرو و سرنشینان، بیمه، سرگرمی و موارد کلان مرتبط همچون ناوبری و شهر هوشمند را در این حوزه به افراد جامعه هدیه دهند.

این استارتاپ محصولی را تولید کرده است که داخل خودرو قرار می‌گیرد و با اتصال به اینترنت اطلاعات خودرو را به سرور منتقل می‌کند. پس از آن نیز این اطلاعات تحلیل می‌شود.

پس از تحلیل اطلاعات ارسال شده به سرور امتیازدهی به راننده انجام می‌شود. البته تعیین ریسک رانندگی نیز از دیگر کاربردهای این محصول دانش‌بنیان است. از سویی ضریب نفوذ بیمه بدنه خودرو با این اقدام فناورانه ارتقا می‌یابد.

ضریب نفوذ بیمه یکی از نشانه‌های توسعه یافتگی کشورها محسوب می‌شود. چرا که در نهایت رفاه مردم را در نظر دارد. در کشور ما نیز طبق برنامه ششم توسعه پیش‌بینی افزایش ضریب نفوذ بیمه رخ داده تا شاهد رشد اقتصادی باشیم.

این ایده ضریب نفوذ بیمه بدنه خودرو را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که شرکت‌های بیمه سرمایه بیشتری را جذب کنند.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای