شناسه خبر : 5212

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت:۳۲ استان از دو هفته آینده تحت پوشش نسخه نویسی الکترونیکی قرار می‌گیرند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس ، طاهر موهبتی در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه اظهارداشت:  بدهی  ما بر اساس موافقت رهبری و برداشت از صندوق توسعه ملی در بخش خصوصی رفع و برای بخش دولتی نیز در حال مرتفع شدن است.

وی افزود:نسخه نویسی الکترونیکی ۴تا ۵ماه پیش به صورت پایلوت در کرمان آغاز  و با موفقیت به اتمام رسید که ۱۰۰ درصد داروخانه‌ها،مراکز تصویربرداری و آزمایشگاه‌ها تحت پوشش این طرح قرار گرفت.

موهبتی با اشاره مراجعه ۱۸۵ میلیون مراجعه سرپایی خاطرنشان کرد:این طرح از دو هفته آینده در ۳۲ استان کشور اجرا می‌شود البته در مرحله نخست یک شهرستان از یک استان مد نظر است.

وی بیان داشت: بیمار با مراجعه به پزشک دیگر با اجرای این طرح به دفترچه نیازی ندارد و تنها با ارائه کد ملی می‌تواند از نسخه الکترونیک بهره‌مند شود البته اوایل اجرای این طرح اختیاری است و تنها در برخی شهرستان‌ها اجرا می‌شود

 مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: آیین نامه ارزیابی وسع از نیازهای ما بود که روزهای پیش توسط رئیس برنامه و بودجه تقدیم دولت شد و دولت آن را در اختیار دستگاه‌ها قرار داد.

وی افزود: در صورتی که این آیین‌نامه تصویب شود همه کسانی که فاقد بیمه هستند تحت پوشش آیین نامه قرار می‌گیرند البته تنها ۶ ماه فرصت پوشش بیمه اجباری خواهیم داشت.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای