شناسه خبر : 5209

مدیرکل بیمه سلامت استان البرز اعلام کرد که ۵۰۰ میلیارد ریال بدهی این اداره کل به مراکز بیمارستانی ، پزشکان طرف قرارداد و سایر مراکز بهداشتی درمانی استان پرداخت شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا ،سعید جوانشیر در نشست با خبرنگاران اظهار داشت : این بدهی مربوط به سال گذشته بود که توانستیم آن را تامین و پرداخت کنیم .

وی بیان داشت: همچنین تمام مطالبات پزشکان، بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت استان البرز تا پایان مهرماه امسال پرداخت شده است.

جوانشیر گفت: سال گذشته اجرای طرح تحول سلامت و بیمه همگانی سبب شد تا هزینه بیمه سلامت بالا رود و این بیمه با کسری بودجه مواجه شود.

مدیرکل بیمه سلامت البرز افزود: با اتخاذ تدابیر مناسب توانستیم، هزینه‌ها را مدیریت کنیم و مطالبات در سال جاری پرداخت شود.

وی بیان داشت : یکی دیگر از اقدامات بیمه سلامت، اجرایی کردن طرح الکترونیکی نسخه های پزشکی است که طبق برنامه ریزی این طرح به تدریج در البرز انجام خواهد شد.

جوانشیر افزود: سال گذشته 800 میلیارد ریال برای خرید کاغذ دفترچه درمانی در البرز هزینه شد که با الکترونیکی شدن خدمات این هزینه‌ها کاهش می‌یابد.

مدیر کل بیمه سلامت البرز گفت: الکترونیکی شدن خدمات درمانی ، نیز میزان اشتباه دارویی را به صفر می‌رساند و معطلی برای بیمار ندارد.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای