شناسه خبر : 5178

بیمه مرکزی پس از ارزیابی صورت‌های مالی‌های بیمه‌ای، نسبت توانگری مالی شرکت بیمه تجارت‌نو را ۹۱۶ درصد اعلام کرده که با کسب این عدد "بنو" در سکوی یک توانگری مالی ایستاده است.

به گزارش چابک آنلاین ، معاون توسعه بازار و شبکه فروش با اعلام اینکه این مهم به صورت رسمی ابلاغ شده است در اهمیت دست‌یابی به این رتبه اظهار داشت: از آنجا که تایید توانگری مالی شرکت‌های بیمه‌ای از سوی بیمه مرکزی پس از بررسی‌های فنی دقیق صورت می‌گیرد مرجعی رسمی برای انتخاب شرکت‌های بیمه توسط بیمه گذران است.

ابوطالب قره چماقلو با تاکید براینکه توانگری مالی یک ادعا نبوده بلکه انعکاس واقعی عملکرد شرکت توسط نهاد ناظر است افزود: برای بیمه گذاران دو سوال مهم مطرح است، آیا شرکت بیمه مد نظر توان پرداخت خسارت را دارد ؟ دیگر اینکه آیا در زمان وقوع خسارت همکاری لازم و شایسته‌ای را خواهد داشت؟ درواقع  بیمه مرکزی با رتبه دادن به شرکت‌ها به پرسش نخست جواب داده و در انتخاب درست به بیمه گذار کمک شایانی می‌کند، پاسخ سوال دوم نیز درسایه پرسش اول است.

وی اظهارداشت: انتخاب رتبه‌های برتر در یک  بازه رقمی صورت می‌گیرد. بیمه گذاران در ملاک قراردادن رتبه‌های اعلام شده باید به این نکته توجه داشته باشند که ضریب توانگری بالاتر از صد معادل رتبه یک تعیین می‌شود که در مورد بیمه تجارت نو رتبه یک با عدد قابل توجه ۹۱۶ به دست آمده که در نوع خود کم نظیر است.

"توانگری مالی بالا به شرکت بیمه امکان پذیرش ریسک‌های متنوع را می‌دهد قدر مسلم پوشش ریسک‌های بزرگ یکی از شاخص‌های توانمندی مجموعه خواهد بود." قره چماقلو با این تحلیل پایین بودن رقم ریسک نسبت به سرمایه موجود تجارت‌‌نو را درتعیین توانگری مالی وتایید آن توسط بیمه مرکزی موثر دانسته و گفت : با این امکان ظرفیت پذیرش چندین برابری انواع بیمه نامه در مقایسه با وضعیت فعلی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه اعطای رتبه یک"بهره وری کل عوامل" ازسوی سازمان مدیریت صنعتی و جایگاه یک توانگری مالی در ماحصل رصد بیمه مرکزی به عنوان دونهاد ارزیاب نشان ازکارکرد مثبت بیمه تجارت‌نو دارد، تلاش برخی رقبا در تضعیف چهره بیمه تجارت‌نو را بی فایده اعلام کرد.

قره چماقلو دراین باره گفت: دغدغه‌ای که تعدادی از هم صنفان و معدود فعالان این صنعت از باب نوپابودن بیمه تجارت‌نو ایجادمی کنند این است که درحوزه خدمات رسانی و پرداخت خسارت محدودیت‌هایی در این مجموعه ممکن است وجود داشته باشد، در پاسخ به این دسته از منتقدان باید به صراحت بگویم شبکه بیمه تجارت‌نو شبکه کامل و قدرتمندی است که قابلیت پوشش عملیات ،ارزیابی و پرداخت خسارت را با دو ترکیب ستادی وبرون سپاری (Outsource) به صورت قوی داراست. امروزه برون سپاری بخش عمده‌ای از بار عملیات ارزیابی خسارت را از دوش شرکت‌ها برداشته بنابراین جنس رقابت تغییر کرده است.

معاون توسعه بازار و شبکه فروش به بیمه گذاران اطمینان خاطر داد با وجود شعب مجهز در استان‌ها و نظارت دقیق بر برون سپاری عملیات ارزیابی خسارت، دغدغه سرعت در جبران خسارت توسط بیمه تجارت‌نو را به هیچ عنوان نداشته باشند.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای