شناسه خبر : 5152

رییس کل بیمه مرکزی گفت: برنامه ریزی طراحی راهبردی و هدف گذاری از الزامات توسعه بنگاه‌های اقتصادی به شمار می‌آید و به همین خاطر تفکر استراتژیک باید در شرکت‌های بیمه ای نهادینه شود.

به گزارش چابک آنلاین ،غلامرضا سلیمانی امیری در بازدید از شرکت بیمه معلم با ابراز خرسندی از عملکرد این شرکت، گفت: با توجه به دانش فنی و ظرفیت های موجود در شرکت بیمه معلم و همچنین نیروی انسانی کارآزموده انتظار نهاد ناظر این است که سهمی بیش از سه و نیم درصد سهم بازار بیمه را به خود اختصاص دهد.

رییس کل بیمه مرکزی بحث رقابت بین شرکت‌های بیمه را زمینه‌ساز خدمات رسانی بهتر صنعت بیمه ارزیابی کرد و افزود: رتبه بندی شرکت‌های بیمه به نوعی احترام به مشتری است و  از سوی دیگر می‌تواند بستر لازم را برای پویایی هرچه بیشتر صنعت بیمه آماده کند.

وی از جامعه فرهنگیان کشور به عنوان یکی از گروه‌های مهم هدف بیمه‌های زندگی یاد کرد و افزود علاوه بر بیمه‌های زندگی و درمان می‌توان از پتانسیل بالای جامعه فرهنگیان برای افزایش ضریب نفوذ بیمه در جامعه استفاده کرد.

رییس شورای عالی بیمه با برشمردن ضرورت‌های توجه بیشتر مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت‌های بیمه به نرخ و شرایط قراردادهای بزرگ بیمه‌ای تصریح کرد: دقت و حساسیت کافی در هنگام عقد قراردادهای کلان می‌تواند ریسک صنعت بیمه را به میزان قابل توجهی کاهش داده و توانگری مالی شرکت‌ها را در سطح مطلوبی حفظ کند.

سلیمانی توجه ویژه شرکت‌های بیمه به بازارهای خارجی از جمله عراق و آذربایجان را یک فرصت جدی ارزیابی کرد و گفت مبادلات بیمه‌ای دوجانبه باید حساب شده و با نظر گرفتن منفعت طرفین باشد و شرکت‌های بیمه می‌توانند با ورود به این بازارها وضعیت خود را بهبود ببخشند.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای