شناسه خبر : 5008

مدیرکل تامین اجتماعی مازندران گفت: در سال ۵۷ حدود ۲۳ درصد جمعیت استان تحت پوشش تامین اجتماعی بودند که اکنون ۶۱۰ درصد رشد یافته است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر ، علی اصغری محمودی صبح پنجشنبه در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی بزگترین سازمان بیمه‌ای کشور محسوب می‌شود گفت: خدمات بیمه‌ای و درمانی را وظیفه مهم این سازمان بیان کرد.

وی با اشاره  اینکه تاکنون ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش تامین اجتماعی است گفت: در مازندران نیز از جمعیت بیش از سه میلیون و۲۰۰ هزار نفری، حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر معادل ۵۸ درصد جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

وی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی، سازمان درآمد هزینه است و باید بین درآمد و هزینه تعامل منطقی وجود داشته باشد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان مازندران درباره درمان نیز اظهار داشت: در سال ۵۷ شمار بیمه شدگان ۹۰ هزار نفر بود که اکنون به ۶۳۸ هزار و ۶۶۶ بیمه شده اصلی رسد و با رشد ۶۱۰ درصدی مواجه بوده است.

محمودی یادآور شد: در سال ۵۷ حدود چهار هزار و ۷۰۰ مستمی بگیر وجود داشت و اکنون به ۱۳۵ هزار و ۴۸۷ نفر رسیده است و در این بخش نیز دو هزار و ۷۸۲ درصد رشد را شاهد بوده است.

مدیرکل تامین اجتماعی مازندران گفت: در سال ۵۷ حدود ۱۵ هزار کارگاه در استان فعال بود که اکنون با رشد ۵۹۶ درصدی به ۱۰۴ هزار کارگاه رسیده است و مازندران رتبه چهارم کشور را دارد.

وی تعداد جمعیت پوشش را در سال ۵۷ حدود ۳۷۸ هزار و ۸۰۰ نفر بیان کرد و گفت: این آمار با رشد ۴۰۰ درصدی به بیش از یک میلیون و ۸۹۰ هزار نفر رسیده است.

محمودی ادامه داد: در سال ۵۷ حدود ۲۳ درصد جمعیت استان تحت پوشش بوده‌اند و اکنون به ۵۷.۳ درصد با رشد ۱۴۸ درصد رسیده است.

مدیرکل تامین اجتماعی مازندران با اعلام اینکه نساجی مازندران 60 میلیارد تومان به سازمان بدهکار است، افزود: با توجه به شرایط سخت اقتصادی آیا می‌توانم  به صورت قانونی پیگیری کنیم.

وی اضافه کرد: با وجود فشارها و مشکلات تاکنون حقوق‌های بازنشستگان در موعد مقرر پرداخت شده و همه تعهدهای سازمان عملیاتی شده است.

محمودی با اعلام اینکه تامین اجتماعی در حال حاضر به مرحله استقراض بانکی رسیده است، گفت: از بانک رفاه تسهیلات دریافت می‌کنیم تا حقوق بازنشستگان را پرادخت کنیم.

 

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای