شناسه خبر : 4981

سرپرست معاونت آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت گفت: پروژه حذف دفترچه‌های بیمه به لحاظ فنی و محتوایی انجام شده اما یکسری مسائل اجتماعی و استقبال پزشکان از این طرح مانده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس ، رضا میلابی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خصوص حذف دفترچه‌های بیمه سلامت گفت: حذف دفترچه‌ها در برنامه 5 ساله ششم توسعه، بند چ ماده 70 و تبصره "د"ماده 17 قانون بودجه مطرح شده است که سازمان بیمه سلامت در سال 97 استان کرمان را به عنوان پایلوت حذف دفترچه‌ها قرار داد و در این زمینه توفیقات خوبی هم حاصل شد.

سرپرست معاونت آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت افزود: پروژه حذف دفترچه‌های بیمه به لحاظ فنی و محتوایی انجام شده اما یکسری مسائل اجتماعی و استقبال پزشکان از این طرح مانده چرا که پزشکان کار نسخه نویسی را انجام می‌دهند و نسخه نویسی و دفترچه به هم مرتبط است لذا در صورتی می‌توانیم این موضوع را انجام دهیم که پزشکان از نسخه نویسی الکترونیکی استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه نسخه نویسی الکترونیکی نیاز به استقبال بیماران، پزشکان و بیمه‌ شدگان دارد، گفت: این بخش ممکن است روند حذف دفترچه‌ها را به کندی پیش ببرد، ضمن اینکه به لحاظ فنی کارها انجام شده و مسائلی مانند امضای دیجیتال و برخی موضوعات قانونی است که باید در کنار این موارد حل شود.

این مسؤول بیان کرد: با تمهیداتی که مهندس موهبتی رئیس سازمان بیمه سلامت اتخاذ کرد برای سال 98 از هر استان یک شهر را به عنوان پایلوت انتخاب و حذف دفترچه ها را انجام خواهیم داد.

وی در پاسخ به این سوال که حذف دفترچه ها قرار بود از بهمن 97 آغاز شود گفت: در بهمن ماه جاری آنچه قرار بود انجام شود پایان پایلوت استان کرمان بود که انجام شد و قرار است این موضوع را به کل استان‌ها توسعه بدهیم.

میلابی با اشاره به اینکه موضوعات زیرساختی وجود دارد اما حل شدنی است، افزود: مسائل اجتماعی مهمترین موضوع در کندی روند حذف دفترچه‌ها است، ضمن اینکه اعتماد لازم برای اجرای این طرح ایجاد شود.

سرپرست معاونت آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات با بیان اینکه بیمه سلامت 40 میلیون ایرانی خدمات ارائه می‌کند، گفت:  برا ساس برنامه بیمه سلامت پشتیبانی از این بیمه شدگان مطرح است.

وی در پایان به برخی برنامه‌های بیمه سلامت برای سال آینده اشاره و خاطرنشان کرد:  برای سال 98 چند پروژه مهم شامل اسناد بستری، استحقاق سنجی و به نتیجه رسیدن پرونده الکترونیک وزارت بهداشت با کمک بیمه سلامت برنامه‌ریزی شده که اجرای این طرح‌ها سرعت، صحت و دقت در ارائه خدمات به جامعه هدف را در پی دارد.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای