شناسه خبر : 4958

کارنامه ده ماهه بیمه معلم ؛

شرکت بیمه معلم در حالی دهمین ماه سال ۹۷ را پشت سرگذاشت که توانست با چند پله ارتقاء ، به استناد صورت‌های مالی سال ۹۶ در میان ۱۰ شرکت برتر صنعت بیمه به لحاظ فروش و درآمد قرار گیرد و البته آمار ده ماهه ۹۷ نیز حاکی از آن است که این شرکت بیمه‌ای در شاخص فروش روند روبه رشدی را طی کرده است.

به گزارش چابک آنلاین ،اگرچه نقطه عطف سال 97 برای بیمه معلم پذیرش در فرابورس است، و این رویداد بدون شک مسیری تازه برای این شرکت در سال 98 ایجاد خواهد کرد.

در سال 97 مجموع فروش ده ماهه شرکت بیمه معلم 12 هزار و 880 میلیارد ریال برآورد شده است که در مقایسه با فروش ده ماهه سال 96 که میزان 9 هزار و 571 میلیارد ریال بوده، رشد 34 درصدی را تجربه کرده است.

بررسی های آماری نشان می‌دهد، طی ده ماه سال 97 این شرکت 6 هزار و 603 میلیارد ریال خسارت پرداختی داشته است.

لذا با توجه به استراتژی‌های بیمه معلم در خصوص جلب رضایت حداکثری مشتریان، این شرکت می‌کوشد تا عمده پرونده‌های خسارت را پیش از پایان سال رسیدگی و به زیان دیدگان پرداخت نماید.

در همین راستا، مطابق با اطلاعات منتشره، شرکت در دی ماه 97 بیش از هزار و 100 میلیارد از پرونده‌های خسارت را به زیان دیدگان پرداخت نموده است.

ارزیابی سهم گروه‌های بیمه‌ای مختلف شرکت بیمه معلم در ده ماهه سال 97 حاکی از آن است که بیمه اتومبیل با فروش 6 هزار و 461 میلیارد ریالی 50 درصد از حق بیمه صادره را در این دوره به خود اختصاص داده است. در بخش عمر و حوادث گروهی نیز حق بیمه‌ای بالغ بر 2 هزار میلیارد ریال توسط شرکت صادر شده است که 16 درصد از کل حق بیمه صادره شرکت را به خود اختصاص داده است. بیمه عمر انفرادی و درمان گروهی نیز به ترتیب با میزان فروش یک هزار و 381 میلیارد ریال و یک هزار و 337 میلیارد ریال سهمی 10 تا 11 درصدی از کل حق بیمه صادره این شرکت را به خود اختصاص داده است.

12 درصد از حق بیمه باقیمانده نیز به ترتیب سهم، به گروه مسئولیت، آتش سوزی، مخصوص، مهندسی، باربری و حوادث انفرادی تخصیص یافته است .

لازم بذکر است که آمار فروش شرکت بیمه معلم در رشته‌های مختلف نشان می‌دهد این شرکت بیمه‌ای توانسته نسبت به دوره مشابه سال قبل ضمن تنوع بخشی در ترکیب پرتفوی ، تمرکز بر فروش خرد با تاکید بر کنترل فروش ثالث و اتکاء بر فروش بیمه‌های عمر را در دستور کار خود قرار دهد.

جهت تمرکز بر فروش خرد بیمه نامه‌ها حضور در بازار رقابت مجازی با ارائه طرح و فروش بیمه نامه‌های خرد از جمله مسافرتی خارج از کشور و حوادث انفرادی از طریق برنامه های چند منظوره و ارتباط با استارت آپ‌ها نیز طی ده ماهه سال 97 مورد توجه قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، از انجا که علاوه بر مدیریت بهینه پرتفوی در قالب ارزیابی ریسک و پرداخت به موقع خسارت ، مدیریت سرمایه گذاری منابع حاصل از بیمه‌گری نیز از دیگر راهبردهای شرکت بیمه معلم در سال 97 بوده است در این راستا کسب سودی بالغ بر 270 میلیارد ریال و  رشد 48 درصدی حجم و بازدهی بیش از 50 درصدی سرمایه گذاری‌های بورسی و فرابورسی از دیگر نکات قابل ملاحظه کارنامه ده ماهه بیمه معلم محسوب می‌شود.

گفتنی است بیمه معلم در مسیر شفافیت ضمن پیاده سازی آیین‌نامه حاکمیت شرکتی، برای اولین بار در صنعت بیمه صورت‌های مالی خود را بر مبنای استاندارد گزارشگری مالی تهیه و تنظیم خواهد کرد که این تصمیم نیز در ده ماهه سال 97  به تصویب هیات مدیره بیمه معلم رسید.

 

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای