شناسه خبر : 4912

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: ۸۵۰ هزار نفر بیمه شده اصلی و تبعی در استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که چیزی حدود ۸۰ درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس ، عبد الله شیرکوند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین نهاد بیمه‌ای کشور در حال حاضر 42 میلیون نفر جمعیت تحت پوشش دارد که سه میلیون و 700 نفر مستمری بگیر این سازمان هستند و ماهانه چیزی حدود شش هزار میلیارد تومان حقوق مستمری می‌گیرند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه 80 درصد جمعیت استان بوشهر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند گفت: در حال حاضر 850 هزار بیمه شده اصلی و تبعی در استان وجود دارد که 325 هزار نفر آن بیمه شده اصلی و ما باقی بیمه شده تبعی هستند.

شیرکوند در ادامه افزود: چیزی حدود 27 هزار نفر مستمری بگیر در سطح استان از سازمان تامین اجتماعی مستمری ماهانه دریافت می‌کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر خاطر نشان کرد: رویکرد این سازمان رویکرد سه جانبه گرایی میان کارفرما، بیمه شده و دولت است  است و رسالت آن تعامل است و مهم‌ترین برنامه‌های آن پوشش بیمه‌ای احاد مختلف جامعه در سطح وسیع است.

شیرکوند با اشاره به اینکه 18 نوع خدمات از سوی سازمان تامین اجتماعی ارائه می‌شود گفت: یکی از این خدمات، بیمه زنان خانه دار و بیمه اتباع خارجی است که مجوز اقامت و فعالیت شغلی داشته باشند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر در پایان با بیان اینکه مهم‌ترین برنامه این سازمان توسعه خدمات الکترونیک است گفت: در حال حاضر 22 خدمات به صورت الکترونیکی از جمله خدمات نوبت دهی الکتورنیک، در حال انجام است انجام است که هدف از این کار ارائه خدمات آسان و تسهیل دسترسی ارباب رجوع به خدمات تامین اجتماعی است.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای