شناسه خبر : 4893

مدیرعامل صندوق بیمه روستاییان استان کرمانشاه گفت: ۶۹ هزار و ۱۴۰ خانوار از عشایران، روستاییان و کشاورزان استان کرمانشاه تحت پوشش بیمه قرار دارند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم ، سجاد طاهری در نشست بررسی دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در حوزه اجتماعی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: این خانواده‌ها معادل 207 هزار و 36 نفر هستند و ضریب نفوذ صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان کرمانشاه 45 درصد و در کشور 28 درصد است.

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه با اشاره به اینکه کشاورزان و روستاییان عشایری تحت پوشش بیمه با 15 سال سابقه بیمه‌پردازی و 65 سال سن می‌توانند بازنشسته شوند، گفت: در سال 93 طرح بازنشستگی پیش از موعد در مجلس مصوب شد و به تأیید شورای نگهبان رسید که بر اساس آن روستاییان در پنج سال مشمول بازنشستگی پیش از موعد می‌شوند.

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه با اشاره به اینکه سال آینده در استان افرادی که 15 سال سابقه بیمه‌پردازی دارند به صورت کامل و با حقوق و مزایای کامل بازنشسته خواهند شد گفت: دولت برای حمایت از تمامی روستاییان و عشایر هشت سطح درآمدی را تعیین کرده است که تمام افراد مشمول صندوق باشند.

طاهری با بیان اینکه استان کرمانشاه از نظر بیمه‌شدگان صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر رتبه چهارم کشور را دارد عنوان کرد: در شهرستان کرمانشاه 21 هزار  و 30 خانوار تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار دارند.

طاهری افزود: 56 هزار و 668 خانوار روستایی، 3 هزار خانوار عشایری، 4 هزار و 552 کشاورز، 3 هزار 777 مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره)، یک هزار 143 زن سرپرست خانوار سازمان بهزیستی تحت پوشش بیمه هستند.

وی افزود: شهرستان کرمانشاه 21 هزار و30 خانوار، اسلام‌آباد غرب  7 هزار 205 خانوار، سنقر و کلیایی 5 هزار و 789 خانوار، صحنه 5 هزار و 71 خانوار و دالاهو 4 هزار و 858 خانوار تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار دارند.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای