شناسه خبر : 4883

مدیر شرکت سهامی بیمه ایران در استان یزد گفت: این مجموعه در سالجاری ۳۳۴ هزار بیمه‌نامه در رشته‌های مختلف صادر و بیش از یک هزار میلیارد ریال خسارت به زیان دیدگان پرداخت کرده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا ، حسنعلی طالعی اظهار داشت : 22 شرکت بیمه‌ای در استان فعال است که تنها شرکت سهامی بیمه ایران دولتی و سایر شرکت‌ها خصوصی است.

وی با بیان اینکه صنعت بیمه استان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رشد کرد و گسترش یافت ، افزود: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در استان یزد صرفاً شرکت سهامی بیمه ایران در شهرستان‌های یزد و اردکان دارای شعبه بود.

مدیر بیمه ایران در یزد با بیان اینکه شرکت‌های بیمه‌ای در استان، دارای 29 شعبه و یک هزار و 44 دفتر نمایندگی فروش هستند، اضافه کرد: سرانه بیمه در یزد 527 هزار تومان و ضریب نفوذ بیمه 2.26 درصد است و از حیث شاخص حق بیمه سرانه، استان یزد جایگاه دوم را در بین استان‌های کشور بعد از استان تهران دارد.

طالعی گفت: سال گذشته مجموع صنعت بیمه استان ، 6 هزار میلیارد تومان فروش داشت و چهار هزار میلیارد ریال خسارت پرداخت کرد.

وی ارائه اطمینان و آرامش به جامعه را از مأموریت صنعت بیمه بیان کرد و ادامه داد: مهمترین شاخص‌های اندازه گیری میزان توسعه یافتگی صنعت بیمه در هر منطقه، ضریب نفوذ بیمه و حق بیمه سرانه است.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای