شناسه خبر : 4876

محسن پورکیانی در مورد همکاری این بیمه با بنیاد شهید و ایثارگران گفت: ما حدود ۲۰ سال با این بنیاد همکاری داشتیم و سعی کردیم بهترین خدمات را به این قشر عزیز و محترم ارائه دهیم اما نهایتا بیمه دی پیروز مناقصه شد اما چون ۴۰ درصد بیمه اتکایی بنیاد شهید در اختیار بیمه ایران است همکاری خود را با این بنیاد ادامه می‌دهیم.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر ، محسن پورکیانی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران، با بیان اینکه خسارت‌های ساختمان پلاسکو به صورت کامل پرداخت شده است، گفت: ۸۰ درصد خسارت هایی زلزله سر پل ذهاب و کرمانشاه را در همان هفته های ابتدایی پرداخت کردیم و اکنون موردی نداریم که درخواست پرداخت خسارت داشته باشد و پرداخت انجام نشده باشد.

این مقام مسئول در صنعت بیمه در خصوص پایبندی خودروسازان به بیمه خودروهای صفرکیلومتر خاطرنشان کرد: ایران خودرو همکاری خوبی را با صنعت بیمه داشته و شرکت‌هایی که در این حوزه فعال هستند، تحت نرم افزار طراحی شده فعال هستند و تقریبا می‌توان گفت که ایران خودرو، بدهی های خود را با فاصله کمی پرداخت کرده است.

پورکیانی در خصوص تشکیل کنسرسیوم انرژی برای بیمه نفتکش‌ها خاطرنشان کرد: ده شرکت بیمه در این حوزه فعال هستند و تلاش داریم تا تعداد شرکت‌ها را افزایش دهیم. بر این اساس امیدواریم موافقت لازم برای عضویت تعداد بیشتری از شرکت‌های بیمه فعال در حوزه انرژی را از این کنسرسیوم اخذ کنیم.

این مقام مسئول در صنعت بیمه، با بیان اینکه تلاش داریم تا در چارچوب بنگاهداری، سودآوری خوبی را نیز در صنعت بیمه تجربه کنیم، گفت: علیرغم تعهداتی که دولت به عهده ما قرار داده است، تلاش داریم که سودآوری در شرکت را هم مدنظر قرار دهیم. این در حالی است که شش اولویت را هم برای خود مشخص کرده‌ایم که مهمترین آن، کنترل نقطه سر به سر است تا حاشیه سود و زیان مشخص باشد.

وی شفافیت و سلامت اداری را در کنار وصول مطالبات را از جمله مواردی دانست که در دستور کار بیمه ایران دانست و گفت: افزایش فروش بیمه‌های زندگی نیز بر اساس دستور بیمه مرکزی در دستور کار قرار گرفته است.

پورکیانی گفت: در ده ماهه اول امسال رشد ۲۹ درصدی را تجربه کردیم به این معنا که سال قبل ۲ هزار میلیارد تومان حق بیمه را از دست داده بودیم، اما امسال رشد مناسبی حاصل شده است؛ ضمن اینکه نسبت خسارت از ۷۹ درصد به ۶۳ درصد رسیده است و البته امیدواریم نسبت خسارت را در شرایط بهتری در سال جاری رقم بزنیم.

وی اظهار داشت: ۱۸ درصد از بدهی‌ها وصول شده است و تا پایان سال نیز امیدواریم میزان بیشتری از بدهی‌ها را وصول نماییم. ضمن اینکه در سال جاری به دنبال این بودیم که زیرساختی به وجود آوریم تا انقلاب بیمه‌های زندگی در سال ۹۸ را رقم بزنیم. زیرساخت این کار فراهم شده و خروجی آن در سال جاری و سال آینده نمودار خواهد شد.

پورکیانی گفت: بعد از رشته ثالث، رشته درمان بیشترین سهم را دارد و در بخش صنعت نیز از ۵۱ درصد در سال ۹۲، سهم درمان را به حدود ۱۹ درصد برسانیم، ضمن اینکه به دنبال این هستیم که بیمه درمان جایگاه دوم را در پرتفوی ما به خود اختصاص دهد.

وی از تشکیل ستاد بیمه‌های زندگی خبر داد و گفت: از ابتدای سال ۹۷، مجتمع بیمه های عمر و زندگی تشکیل شده و زیرساخت‌های لازم را به وجود آورده‌ایم.

پورکیانی با بیان اینکه ۴۵۰۰ میلیارد تومان طلب از بخش دولتی و بخش خصوصی کشور داریم، گفت: ۱۸ درصد از این مطالبات کاهش یافته است.

وی در خصوص افزایش قیمت خودرو و تکلیف بیمه بدنه نیز گفت: بر اساس نرخ اعلامی در بیمه‌های بدنه، پوشش‌های بیمه‌ای به مردم ارایه می‌شود و افزایش نرخ فعلا نداریم.

مدیرعامل بیمه ایران، با اشاره به راننده محور بودن بیمه نامه‌های شخص ثالث گفت: نیروی انتظامی و سایر ارگانها باید اطلاعاتی را به شرکت‌های بیمه بدهند تا بتوان این طرح را اجرایی کرد؛ اما به نظر می‌رسد که هنوز زیرساخت‌های این موضوع به صورت کامل ایجاد نشده است و باید حتما این زمینه ها را فراهم کرد.

وی افزود: هم دولت، هم بیمه مرکزی و هم بیمه ایران منافع مردم را در نظر گرفته و به مرور هر زمان که زیرساخت‌ها فراهم شود، می‌توان این موضوع را پیاده سازی کرد.

وی در مورد همکاری این بیمه با بنیاد شهید و ایثارگران گفت: ما حدود 20 سال با این بنیاد همکاری داشتیم و سعی کردیم بهترین خدمات را به این قشر عزیز و محترم ارائه دهیم اما نهایتا بیمه دی پیروز مناقصه شد اما چون 40 درصد بیمه اتکایی بنیاد شهید در اختیار بیمه ایران است همکاری خود را با این بنیاد ادامه می‌دهیم.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها باعث ایجاد مشکل در بخش اتکایی بیمه شد، گفت: البته با تدابیر وزیر محترم اقتصاد و با کمک بانک مرکزی صندوق اتکایی تحریم را طراحی کردیم تا مشکل تحریم را برطرف کنیم. البته هنوز همکاری ما با تعدادی از شرکت‌های خارجی ادامه دارد.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای