شناسه خبر : 4854

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد :

محمد رضا دارابی در جمع خبرنگاران در محل دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد:حجم پذیرش بیماران در مراکز درمانی این دانشگاه امسال نسبت به پارسال ۳۰ درصد بیشتر شده و هم اینک سقف تعیین شده از سوی بیمه خدمات سلامت یکی از چالش‌های مهم حوزه سلامت به شمار می رود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر ، محمد رضا دارابی افزود: بر اساس تعیین سقف بیمه سلامت، میزان پذیرش بیماران و درآمدهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال جاری باید ۱۰ درصد نسبت به پارسال کاهش یابد که امکانپذیر نیست و آسیب بیماران را بدنبال دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال جاری تاکنون ۴۰۰ میلیارد ریال بیشتر از سقف تعیین شده خدمات ارائه داده و هنگامی که بیمار مراجعه می‌کند ما ناگزیر به پذیرش هستیم. از سوی دیگر این اقدام باعث می‌شود بیمارانی که نیاز به ماندگاری و خدمات درمانی طولانی مدت دارند از سایر دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در خراسان رضوی به مشهد اعزام شوند که چاره ای جز پذیرش آنها نیست.

وی  گفت: پذیرش بیماران در مشهد با سایر مناطق کشور قابل مقایسه نیست زیرا سالانه ۳۰ میلیون زائر و مسافر به این شهر سفر می‌کنند که نیاز به درمان و دارو دارند. همچنین پارسال تنها ۳۰۰ میلیارد ریال از سوی مددکاری بیمارستان‌های مشهد برای بیماران نیازمند تخفیف داده شده است.

دارابی تاکید کرد: سقف تعیین شده خدمات از سوی بیمه‌ها مورد قبول دانشگاه نیست زیرا امکان اجرای آن وجود ندارد.


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای