شناسه خبر : 4836

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی :

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بیمه‌شدن یک میلیون کارگر ساختمانی در کشور خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس ، نصرالله بازوند در دیدار با جمعی از مسوولان و انجمن کارگران ساختمانی سنندج، اظهار کرد: بیش از دو میلیون نفر جامعه کارگری کشور را تشکیل می‌دهند که یک میلیون نفر از آنان را داریم بیمه می‌کنیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: این کارگران در گذشته مورد حمایت هیچ بیمه و دولتی نبودند و بدترین حوادث هم برای آنها در محل کار اتفاق می‌افتاد.

وی اضافه کرد: اتفاق خوبی که طی سال‌های اخیر افتاد این بود که این کارگران نیز زیرپوشش یک بیمه قرار بگیرند تا در صورت وقوع حادثه، امکان حمایت از خانواده آنها فراهم شود.

بازوند در ادامه گفت: الان نسبت به گذشته 10 درصد جلو هستیم و دولت به نوعی از این کارگران حمایت می‌کند.

بازوند تصریح کرد: هر کدام از بخش‌ها از وزارت کار و تعاون، نظام مهندسی، شهرداری و غیره در قبال کارگران ساختمانی وظایفی دارند که باید به این تعهدات عمل کنند و از زیر بار مسوولیت شانه خالی نکنند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید کارگران ساختمانی در قالب انجمن‌ها سازماندهی شوند و با شناسایی درست زمینه پوشش بیمه‌ای کارگران ساختمانی فراهم سازیم.

وی ادامه داد: دولت در این راستا جلو آمده و اعتباراتی را برای حمایت بیمه‌ای از این قشر در نظر گرفته و الان هر ساله اعتباراتی برای بیمه کارگران ساختمانی، فرشبافان، خدام مساجد و غیره در نظر گرفته و پرداخت می‌کند.

 

 

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای