شناسه خبر : 4792

مدیرکل تامین اجتماعی استان سمنان گفت: ۷۰ درصد از جمعیت ۷۰۲ هزار نفری این استان زیر چتر بیمه تامین اجتماعی هستند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا ، محمد اخلاقی افزود: در سال 1357 استان سمنان 295 هزار نفر جمعیت داشت که از این تعداد 48 هزار و 110 نفر تحت پوشش تامین‌اجتماعی بودند اما امسال تعداد بیمه‌شدگان اداره کل تامین‌اجتماعی این استان به 491 هزار نفر رسیده است.

وی ادامه داد: بر اساس آمار، همزمان با رشد جمعیت در استان سمنان، تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی افزایش یافته و متناسب با این افزایش جمعیت، تعداد گروه‌های بیمه‌ای افزایش یافته است.

اخلاقی یادآور شد: در اوایل انقلاب افراد در صورت شاغل بودن در یک گروه تعریف شده امکان بیمه‌شدن داشتند اما به برکت پیروزی انقلاب اسلامی امسال تعداد گروه‌های بیمه به 89 گروه رسیده است و هر یک از صنف‌های مختلف مانند خبرنگاران، ورزشکاران حرفه‌ای، رانندگان درون و بیرون شهری می‌توانند نسبت به بیمه خود اقدام کنند.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال 97 تا پایان مهرماه گذشته بر اساس پرداخت حق‌بیمه، 161 هزار و 892 نفر مجموع بیمه‌شدگان اجباری استان سمنان است که از مجموع این بیمه شدگان، حق‌بیمه 113 هزار و 176 نفر از سوی کارفرما پرداخت می‌شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان سمنان در ادامه با بیان این که 36 هزار و 700 نفر در استان سمنان مستمری‌بگیر هستند ادامه داد: بسته های حمایتی شامل حال مستمری بگیران زیر 30 میلیون ریال حقوق می‌شود.

اخلاقی ابراز داشت: به دلیل مشکلات پیش آمده در برقراری ارتباط سیستمی، همه مستمری بگیران موفق به دریافت بسته حمایتی نشدند ولی به زودی با رفع مشکل به حساب آنها پرداخت می‌شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان سمنان گفت: تعداد افراد واجد شرایط برای دریافت مقرری بیمه بیکاری با وجود تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی افزایش چشمگیر نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نداشته و تا پایان مهرماه امسال 2 هزار و 512 نفر بیمه بیکاری می‌گیرند.

 

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای