شناسه خبر : 4726

سید هادی ساداتی گفت: سهم مازندران در این سهمیه تنها ۳۵۰۰ سهم است که با توجه به ۲۸ شعبه استان این رقم بسیار ناچیز و ظلم در حق مازندران است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایلنا ، رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی مازندران در دیدار تشکلات کارگری استان مازندران با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه استان مازندران دارای 80 هزار کارگر ساختمانی است، گفت: به شرایط اقلیمی مازندران از یک طرف و نزدیکی آن با به پایتخت از طرف دیگر سبب شده که بسیاری از این آمار ذکر شده را مهاجرین از استان های دیگر تشکیل دهند.

سید هادی ساداتی در ادامه اظهار کرد: تاکنون 86 هزار کارت مهارت برای کارگران ساختمانی صادر گردیده است.

وی ادامه داد: با تمام تلاش هایی که تاکنون برای تحت پوشش قرار دادن این دسته از کارگران صورت گرفته است،تنها 49 هزار کارگری تحت پوشش خدمات بیمه‌ای قرار گرفته‌اند.

عضو هیات اجرایی تشکلات خانه کارگر استان مازندران بیان کرد: با توجه به شرایط ویژه مازندران و جمعیت کارگران ساختمانی شاغل در استان در مقایسه با استان‌های همجوار در خصوص تخصیص سهمیه بیمه مظلوم واقع شده‌ایم.

ساداتی سهمیه بیمه کارگران ساختمانی در سال‌جاری را 83 هزار و500 نفر اعلام کرد و گفت: سهم مازندران در این سهمیه تنها 3500 سهم است که با توجه به 28 شعبه استان این رقم بسیار ناچیز و ظلم در حق مازندران است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون 30 هزار کارگر ساختمانی با ثبت نام در سایت وزارت در انتظار بیمه‌شدن هستند.

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی مازندران از پایان از وزیر کار خواست تا در ایام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب عیدی کارگران ساختمانی مازندران را افزایش سهمیه بیمه مازندران قرار دهد و کام این قشر زحمت کش را با این دستور شیرین کند.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای