شناسه خبر : 4696

مدیرکل تأمین اجتماعی هرمزگان گفت: متأسفانه سازمان تأمین اجتماعی از لحاظ منابع و مصارف دچار چالش شده است؛ البته ممکن است این مشکل به شکلی که تصور می‌شود جدی نباشد، اما سازمان هم‌اکنون مبلغ زیادی را به بازنشستگان پرداخت می‌کند و رسیدگی به بخشی از امورات بازنشستگان را نیز در دستور کار خود دارد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا ، ‌سید فاضل حیدری بلوکی عنوان کرد: اگر سازمان بخواهد امورات بازنشستگان را تأمین و مبلغ زیادی را به آن‌ها پرداخت کند، احتمالاً دچار مشکل می‌شود.

وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی برای پرداخت چنین مبالغی نیازمند کمک است، درخواست دیگر این سازمان این است که تشکلات کارفرمایی، کارگاه‌ها و کارفرماها که حق بیمه خود را به‌موقع پرداخت کنند تا بتوان سرویس و خدمات را به‌موقع پرداخت کرد.

مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی هرمزگان در خصوص مشکلات کارگران آلومینیوم المهدی بیان کرد: مشکل خاصی از حوزه بیمه‌ای آن‌ها وجود ندارد، سازمان تأمین اجتماعی همکاری لازم و حتی فراتر از حد معین قانونی با این مجموعه باوجود مشکلات موجود آن را داشته است.

وی ادامه داد: دفترچه‌ها، به این صورت که سازمان لیست را بدون وجه دریافت می‌کند؛ شاید در سیستم مرسوم نباشد و فعالیت به این شکل در این سیستم وجود نداشته باشد اما این تصمیم گرفته شد تا با مصوباتی که از کارگروه رفع موانع تولید دریافت کردیم لیست را برای ماه‌های اخیر دریافت کنیم و بتوانیم سرویس و خدماتی را برای آن‌ها ارائه دهیم.

حیدری بلوکی عنوان کرد: مسئله دیگری که به کارکنان آلومینیوم المهدی مربوط است و در آن هم همکاری‌های لازم را داشته‌ایم، مسئله اعلام بازنشستگی برخی از کارکنان این مجتمع است.

وی اظهار کرد: قریب به ۲۰ نفر در حال طی کردن فرآیند بازنشستگی هستند. مبحث دیگری نیز با عنوان ترک کار وجود دارد که مستقیماً به سازمان تأمین اجتماعی مربوط نیست؛ یعنی فرد ابتدا باید خود ترک کار کند تا بتواند بازنشسته شود. در خصوص تعدادی از افراد نیز که از پرداخت ۴ درصد حق بیمه بابت مشاغل سخت و زیان‌آور امتناع می‌کردند، تصمیم بر این است که افراد در فرصت ۹ ماهه ای تعهداتی را به سازمان می‌دهند و ظرف ۹ ماه موظف‌اند مطالبات سازمان را که مربوط به مردم و حق‌الناس است را به سازمان پرداخت کنند.

 

 

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای