شناسه خبر : 4348

مدیر کل بیمه ایران در استان گلستان نرخ هزینه بیمه نامه عیوب اساسی و پنهان ساختمان در استان گلستان را حدود ۱۰۰ هزار ریال برای هر متر مربع بنا اعلام کرد .

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا ، حجت الاسلام مهدی قاسمی در نشست خبری اجرای قانون پیش فروش ساختمان اظهار داشت: این اختلافات که زمینه ساز بروز مشکلات متعدد در این بخش شده با هم اندیشی و شفاف سازی نظرات قابل برطرف شدن است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گلستان افزود: بر اساس این قانون، قراردادهای نوشته شده در بنگاه های معاملات ملکی فقط در صورت ثبت در دفترخانه اسناد رسمی دارای وجاهت قانونی است و در غیر اینصورت الزامی برای طرفین ایجاد نمی کند.

قاسمی ادامه داد: برگزاری جلسات تعاملی بین شهرداری ها ، دفترخانه های اسناد رسمی و مراکز بیمه می تواند برخی اختلاف نظر و برداشت های متفاوت از این قانون را برطرف کند.

وی گفت: شهرداری گرگان برای تمامی واحدهای در حال ساخت، شناسنامه فنی صادر کرده که این اقدام یکی از الزامات اصلی اجرای قانون پیش فروش ساختمان محسوب می شود.

مطابق قانون، گرفتن بیمه نامه عیوب اساسی پنهان ساختمان برای واحدهای در حال ساخت پیش فروش شده، شرط اصلی ثبت قرارداد در دفاتر اسناد رسمی است که به دلیل اختلاف شهرداری و بیمه مرکزی ایران در نوع نظارت، نرخ گذاری و نحوه الزام، اجرای این قانون تاکنون متوقف مانده است.

مدیر کل بیمه ایران در استان گلستان نرخ هزینه بیمه نامه عیوب اساسی و پنهان ساختمان در استان گلستان را حدود 100 هزار ریال برای هر متر مربع بنا اعلام کرد.

 


 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای