شناسه خبر : 3533

وزیر اقتصاد در مراسم روز ملی بیمه؛

وزیر اقتصاد گفت: بعد از انقلاب در مواقع مختلفی با تحریم‌ها و فشارهای خارجی مواجه بودیم و این دغدغه ها همواره برای سرمایه گذاران وجود داشته است.

چابک آنلاین : فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد در مراسم روز ملی بیمه گفت: بیمه باید بررسی کند چگونه می‌تواند دغدغه های سرمایه گذاران را کاهش بدهد.

وی گفت: موضوع جهش‌ نرخ ارز و کنترل آن وظیفه بانک مرکزی است. بیمه نفت باید جدی گرفته شود  هرچند میدانم برای صنعت بیمه شیرین نیست اما یک الزام است.

وی افزود: جهش نرخ ارز تنها مسئله  موجود نیست بلکه گاهی با محدودیت‌های برون داد مواجه می‌شویم به این معنی که تولیدکننده ما مواد اولیه ندارد. از سال ۹۱ تا کنون تنها دو سال نرخ رشد سرمایه گذاری ما مثبت بوده است که علامت خوبی نیست.

وزیر اقتصاد در ادامه با بیان اینکه با تصویب دولت در بودحه ۹۸ قرار است بیمه البرز به طور کامل خصوصی شود و سهم دولت واگذار شود که بسیار خوب است اما کافی نیست. بهبود وضعیت کسب و کار باید مورد توجه جدی قرار بگیرد و نوآوری باید در صنعت بیمه مورد توجه قرار بگیرد.

وی گفت: انتشار اوراق بیمه ای و خصوصی سازی نمونه بارز مردمی سازی اقتصاد است.

افزایش ضریب نفوذ  از ۷ به ۱۰ درصد تنها با اجبار اتفاق نمی‌افتد، بلکه با تجهیز صنعت بیمه و کاهش هزینه ها ممکن می شود./اقتصاد آنلاین

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای