شناسه خبر : 3162

از زمانی که نرخ ارز افزایش چشم گیر و غیرمتعارفی پیدا کرد اغلب شرکت‌های بورسی که با ارز سروکار دارند و شاید اندوخته ارزی داشتند، پیش‌بینی‌های قبلی خود را تغییر داده و اعلام کردند که عملکرد آنها با تحولات مثبتی روبرو خواهد شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از بانکداری ایرانی، شرکت بیمه اتکایی ایرانیان بر اساس همین تحولات و محاسبه نرخ ارز و دیگر عوامل ، پیش بینی جدیدی اعلام کرده که بر اساس  آن دارای پایین ترین P/E  یعنی کم‌ریسک ترین سهام در فرابورس و حتی بورس تهران شده است .

چرا که شرکت های بیمه گری اتکایی نیز به دلیل اهیت فعالیت خود با ارز سروکار زیادی دارند به همین دلیل نوسانات ارز صورتهای مالی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد . 

 شرکت بیمه اتکایی ایرانیان در 4 دی 96 اعلام کرده بود که 498 میلیارد ریال  سود خالص پایان سال مالی خود شناسایی خواهد کرد، بعد از دوهر‌ای کوتاه این پیش بینی را به مبلغ 529 میلیارد ریال رساند (طبق آخرین گزارش شرکت که روز گذشته منتشر شده است).

شرکت بیمه اتکایی ایرانیان که بر اساس تفاوت نرخ ارز باید شفاف سازی می کرد تا مشخص کند که پیش بینی مدیران شرکت در پایان سال مالی یعنی 3 آذر 97 چقدر سود خالص شناسایی خواهند کرد و به همین دلیل در  اول آبان 97 شرکت اطلاعیه ای صادر و اعلام کردکه سود خالص شرکت در پایان دوره مالی جاری به مبلغ یک هزار و 324 میلیارد ریال خواهد رسید که رشدی نزدیک به سه برابری را در پی خواهد داشت. چرا که پیش بینی سود خالص سال 96 حدود 490 میلیارد ریال بود  و  براین اساس رشد قابل توجهی را تجبه خواهد کرد .
فرابورس
شایان ذکر است که بیمه اتکایی ایرانیان دارای 2،5 میلیارد سهام است لذا بر این اساس به هر سهم شرکت حدود 536 ریال سود یا همان EPS  تخصیص داده خواهد شد و به همین روی،  P/E  شرکت بیمه اتکایی ایرانیان بر اساس قیمت پایانی  آخرین روز کاری سهام شرکت یعنی 1404 ریال، به رقم 2،62 درصد رسیده است که کم ترین P/E  بازار سرمایه بوده و نشان دهنده کم ریسک ترین شرکت فرابوس و حتی بورس تهران است.
ارسال نظر

خدمات بیمه ای